З приводу кухонь з МДФ ведеться багато суперечок - чи варто вибирати їх або віддати перевагу іншим матеріалам? Коли ці кухонні фасади незамінні і які їхні переваги - з'ясовуємо разом з німецьким виробником Nobilia.

Як створюють фасади

Для початку розберемося, що являє собою цей матеріал. Деревоволокниста плита зроблена з тонкого деревного пилу, який змішують з клеєм і спресовують під впливом високих температур. З великих плит вже випилюють потрібні  фасади. На фабриці можна створити будь-який розмір і форму з МДФ, наприклад, якщо ви задумали придбати кухню з нестандартними (опуклими або увігнутими) дверцятами шафок. Плита виходить дуже щільною і має вологостійкі властивості, що незамінне на кухні.

Як декорується МДФ:

полімерною плівкою, глянсовою або матовою, яка натягується на плиту також під впливом високих температур (моделі CREDO, CASTELLO кухонь Nobilia);

фарбуванням емаллю і подальшим покриттям декількома шарами лаку

покриттям тонким міцним пластиком.

У кожному з технологічних рішень є плюси і мінуси, проте важливо розуміти, що плита обтягається повністю, не залишаючи зазорів, які б дозволили волозі її зруйнувати.

Гідності й недоліки

Плівка - найпопулярніший, доступний за ціною варіант, що вимагає обережності в поводженні. Невеликий прокол або надріз - і волога почне потрапляти під плівку, що може привести до зносу плити.

Пластик і лак, навпаки, міцні, до того ж дорого виглядають.

Сучасні матеріали і технології виробництва дозволяють проектувати і створювати екологічні і безпечні для здоров'я людини кухні, причому з тривалим терміном служби. З МДФ виробляють не тільки фасади, але і стінові панелі, «фартухи» для кухні, а також стільниці.

Дизайн кухонь

Фасади з МДФ використовують для створення кухонь в будь-якому стилі, від класики до хай-теку. Лак і пластик можуть бути як глянцевими, так і матовими. Найбільш популярні глянцеві фасади Nobilia на сучасних кухнях в стилі мінімалізм, оскільки дають можливість підкреслити бездоганну красу геометрії і простих ліній.

Серйозну перевагу таких фасадів - колір. Споживач може вибрати будь-який відтінок з палітри виробника. Більш того, якість покриття така, що навіть через кілька років активної експлуатації колір не зміниться. Тому якщо йому захочеться замовити нову шафку до існуючої кухні, колір співпаде ідеально.

Вибрати, замовити та купити кухонні меблі з МДФ ви можете в салоні Myzika Loft. Ми пропонуємо широкий асортимент німецьких кухонь. Всі консультації наших фахівців безкоштовні.